Aranyos napunk van ismét!

ÓRIÁSI FÖLÉNNYEL ARANYÉRMES KOZÁK DANUTA, AKI IMMÁR NÉGYSZERES OLIMPIAI BAJNOK!

A háromszoros olimpiai bajnok Kozák Danuta tegnap magabiztosan nyerte meg futamát, így egy lépésre került attólmintegy fél órával ezelőtt magabiztosan nyerte meg futamát, így egy lépésre került attól, hogy megvédje címét az ötkarikás játékokon.

kd
Aztán ma délután…! Alig egy órája…!
Danuta a hatos pályára kapott besorolást. Bár nem ő kapta el a legjobban a rajtot, az első métereken a fehérorosz Maryna Litvinchuk állt az élre. Féltávnál Kozák elkezdett felzárkózni, majd az élre állt.
A táv második felében már fél hajó előnyt épített ki a magyar versenyző, így magabiztosan nyerte meg a finálét 1:52.494-es idővel, és lett ismét olimpiai bajnok!
GRATULÁLUNK! KÖSZÖNJÜK!
Kozák Danuta lett a magyar kajak-kenu történelmének első négyszeres olimpiai bajnoka, illetve ő nyerte a magyar sport történetének 500. aranyérmét.
Kategória: HÍREK | A közvetlen link.